Thoiry, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thoiry
Komunë
noform
Pamje nga Thoiry
Stema_figura
Vendndodhja
Thoiry is located in Franca
Thoiry
Thoiry
46°14′11″V 5°58′47″L / 46.236388888889°V 5.9797222222222°L / 46.236388888889; 5.9797222222222Koordinatat: 46°14′11″V 5°58′47″L / 46.236388888889°V 5.9797222222222°L / 46.236388888889; 5.9797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.93 km2
Popullsia 6006 banorë
Dendësia 208 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01710
INSEE 01419


Thoiry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Thoiry ka një popullsi prej 6006 banorë dhe sipërfaqe 28.93 km², me një dendësi prej 208 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]