Tiësto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tijs Michiel Verwest, (lindur më 17 janar 1969)[1], i njohur si Tiësto, është muzikant hollandez, DJ dhe prodhues i muzikës elektronike.

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "DJ Tiësto Biography". allmusic. Marrë më gusht 5, 2008. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)