Tietjerksteradeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Tietjerksteradeel (kthjellim).


Tietjerksteradeel
—  komuna  —
stema_figuraTytsjerksteradiel flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Bergum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°11′00″V 5°59′00″L / 53.183333°V 5.983333°L / 53.183333; 5.983333 (Tietjerksteradeel)Koordinatat: 53°11′00″V 5°59′00″L / 53.183333°V 5.983333°L / 53.183333; 5.983333 (Tietjerksteradeel)
Sipërfaqja 161,42 km2
Popullsia 32.260 banorë 2010
Dendësia 199,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 058, 0511
Kodi Postar 9061 - 9265
Kodi statistikor 0737
Bergum is located in Hollandë
Bergum
Bergum
Tietjerksteradeel – harta_foto
www.tytsjerksteradiel.nl

Tietjerksteradeel është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 161.42 km² dhe popullsi 32260 banorë[1]. Bergum është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland