Tikvanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tikvanj
Κολοκυθού
Fshat
Vendndodhja
Tikvanj is located in Greqia
Tikvanj
Tikvanj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 634 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 30′ 18″ Veri

21° 12′ 40″ Lindje

Tikvanj (greqisht: Κολοκυθού/Kolokithoú) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τίκβενη/Tíkveni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]