Tim Conway

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tim Conway
Tim Conway cropped.jpg
Conway, 2007
Informacione personale
Ditëlindja 15 Dhjetor, 1933
Vendlindja Willoughby, Ohio, SHBA
Ditëvdekja 14 Maj, 2019
Vendvdekja Los Angeles, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Mary Anne Dalton
(1961–1978)
Charlene Fusco
(1984–2019; vdekja tij)
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare http://www.timconway.com

Tim Conway lindi më 15 Dhjetor, 1933Willoughby, Ohio si Toma Daniel Conway dhe vdiq më 14 Maj, 2019Los Angeles, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Tim Conway – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.