Tino Insana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tino Insana
Informacione personale
Ditëlindja 15 shkurt, 1948
Vendlindja Chicago, Illinois, SHBA
Ditëvdekja 31 maj, 2017
Vendvdekja Los Angeles, Kalifornia, SHBA
Kombësia Amerikan

Tino Insana lindi më 15 shkurt, 1948Chicago, Illinois si Silvio Peter Insana dhe vdiq më 31 maj, 2017Los Angeles, Kalifornia. Ishte një aktor dhe komedian amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Tino Insana – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.