Todd McFarlane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Todd McFarlane.

Todd McFarlane lindi më 16 mars 1961Calgary, Alberta, është vizatues stripi kanadez-amerikan. I njohur për stripin Spawn, McFarlane është edhe një nga themeluesit e Image Comics, ai ka punuar po ashtu edhe te Marvel dhe DC Comics.

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]