Todi Gjini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Todi Gjini sportist shqiptar, ish-volejbollist dhe ish-trajner i Apolonisë së Fierit. Ai për vite me radhë kontribuoi si sportist dhe trajner me KS Apolonia, ndërsa ka qenë një nga nismëtarët e sportit të volejbollit në qytetin e Fierit. U nda nga jeta më 23 Korrik 2020. [1] [2] [3]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.cna.al/2020/07/23/sporti-shqiptar-ne-zi-ndahet-nga-jeta-trajneri-i-njohur/
  2. ^ https://shqiptarja.com/lajm/sporti-shqiptar-humb-trajnerin-e-njohur-ndahet-nga-jeta-todi-gjini?r=pop5s/
  3. ^ http://www.panorama.com.al/sporti-shqiptar-ne-zi-ndahet-nga-jeta-trajneri-i-njohur/