Toksook Bay, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toksook Bay, Alaska
Anglisht : Toksook Bay
qytet
Vendndodhja
Toksook Bay, Alaska is located in SHBA Alaska
Toksook Bay, Alaska
Toksook Bay, Alaska

Koordinatat: 60°31′50″V 165°6′12″P / 60.53056°V 165.10333°P / 60.53056; -165.10333

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 191.7 km2
 •  tokësore 85.7 km2
 •  ujore 106 km2
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Popullsia 590 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi April 4, 1972[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99637
Prefiksi 907
Koordinatat 60° 31′ 50″ Veri

165° 6′ 12″ Perëndim

Toksook Bay, Alaska (Toksook Bay) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Toksook Bay, Alaska jetojnë 590 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 191.7 km2 (74 sq mi).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 152. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Toksook Bay, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale