Jump to content

Provinca Toledo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Toledo (provincë))
Provinca Toledo
Provincia de Toledo

Toledo është një provincë e komunitetit autonom Castile-La Mancha, në Spanjë. Toledo ka një popullsi prej banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15370 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]