Tom Holland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tom Holland
U lind në1 qershor 1996
KombësiaAnglez
Gjatësia1.73 m (5 ft 8 in)
TitulliTom Holand (2019)

Thomas Stanley Holland (lindur më 1 qershor 1996) është një aktor anglez. Vlerësimet e tij përfshijnë një çmim të Akademisë Britanike të Filmit dhe tre çmime Saturn.[1][2][3][4]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.