Tom Lister, Jr.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tom Lister, Jr.
Tommy "Tiny" Lister (43904364340).jpg
Lister, Jr., 2018
Informacione personale
Vendlindja Compton, Kalifornia, SHBA
Vendvdekja Marina del Rey, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Felicia Forbes
(2003–2020; his death)
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare www.tommytinylister.com

Tom Lister, Jr. lindi më 24 Qershor, 1958Compton, Kalifornia si Thomas Duane Lister, Jr. dhe vdiq më 10 Dhjetor, 2020Marina del Rey, Kalifornia. Ishte një aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tom Lister, Jr. – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • [web.archive.org/web/2020051313… Faqja zyrtare për Tom Lister, Jr.]
  • 0001474

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.