Tomoe Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoe Kato
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTomoe Kato
Datëlindja (1978-05-27) 27 Maj, 1978 (44 vjeç)
VendlindjaTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1993–2008Nippon TV Beleza246(22)
Kombëtarja
1997–2008Japonia114(8)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Tomoe Kato (加藤 與惠 Katō Tomoe?, lindur më 27 Maj 1978) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 114 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 7 0
1998 9 0
1999 13 0
2000 1 0
2001 4 0
2002 9 0
2003 14 2
2004 11 0
2005 9 1
2006 16 2
2007 17 2
2008 4 1
Gjithsej 114 8

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]