Tomoya Ugajin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoya Ugajin
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoya Ugajin
Data e lindjes (1988-03-23) 23 Mars, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Red Diamonds
Numri3
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–Urawa Red Diamonds255(15)
Ekipi kombëtar
2018Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoya Ugajin (宇賀神 友弥 Ugajin Tomoya?, lindur më 23 Mars 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]