Tomoyuki Hirase

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoyuki Hirase
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoyuki Hirase
Data e lindjes (1977-05-23) 23 Maj, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2004Kashima Antlers
1998Centro Futebol Zico
2002Yokohama F. Marinos
2004–2007Vissel Kobe
2008–2010Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
2000Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoyuki Hirase (lindur më 23 Maj 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]