Topollnica (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topollnica (Brod)
Тополница
Fshat
noform
Vendndodhja
Topollnica (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Topollnica (Brod)
Topollnica (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 645 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 36′ 55″ Veri

21° 10′ 00″ Lindje

Popullsia 36 banorë (2002)

Topollnica (maqedonisht: Тополница) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.