Torrebaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrebaja
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Torrebaja is located in Spanjë
Torrebaja
Torrebaja

Koordinatat: 40°5′44″V 1°15′26″P / 40.09556°V 1.25722°P / 40.09556; -1.25722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Rincón de Ademuz
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Varela Tortajada
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.7 km2
Lartësia 760 m (m.n.d.)
Popullsia 444 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46143
Koordinatat 40° 5′ 44″ Veri

1° 15′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.torrebaja.es


Torrebaja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rincón de Ademuz, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Torrebaja ka 444 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]