Torreblanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torreblanca
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Torreblanca is located in Spanjë
Torreblanca
Torreblanca

Koordinatat: 40°13′14″V 0°11′43″L / 40.22056°V 0.19528°L / 40.22056; 0.19528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.8 km2
Lartësia 31 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12596
Koordinatat 40° 13′ 14″ Veri

0° 11′ 43″ Lindje

Torreblanca
Torreblanca

Torreblanca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Torreblanca ka 6115 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Torreblanca
Alcachofas y naranjas de Torreblanca
Paella Valenciana, gastronomía de Torreblanca