Torrelles de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrelles de Llobregat
Komunë
noform
View over Torrelles de Llobregat
Vendndodhja
Torrelles de Llobregat is located in Spanjë
Torrelles de Llobregat
Torrelles de Llobregat

Koordinatat: 41°21′32″V 1°58′56″L / 41.35889°V 1.98222°L / 41.35889; 1.98222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.55 km2
Lartësia 126 m (m.n.d.)
Popullsia 5526 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 21′ 32″ Veri

1° 58′ 56″ Lindje


Torrelles de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Torrelles de Llobregat ka 5526 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]