Toru Sano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toru Sano
Të dhënat personale
Emri i plotëToru Sano
Data e lindjes (1963-11-15) 15 Nëntor, 1963 (56 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1992Yokohama Marinos
Ekipi kombëtar
1988–1990Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toru Sano (lindur më 15 Nëntor 1963) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 5 0
1989 1 0
1990 3 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]