Toshio Matsuura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshio Matsuura
Të dhënat personale
Emri i plotëToshio Matsuura
Data e lindjes (1955-11-20) 20 Nëntor, 1955 (64 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1991NKK
Ekipi kombëtar
1981–1987Japonia22(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshio Matsuura (lindur më 20 Nëntor 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 22 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 4 1
1982 2 0
1983 5 0
1984 1 0
1985 0 0
1986 3 1
1987 7 4
Gjithsej 22 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]