Toshiya Fujita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshiya Fujita
Të dhënat personale
Emri i plotëToshiya Fujita
Data e lindjes (1971-10-04) 4 Tetor, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2005Júbilo Iwata
2003Utrecht
2005–2008Nagoya Grampus
2009–2010Roasso Kumamoto
2011JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
1995–2005Japonia24(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshiya Fujita (lindur më 4 Tetor 1971) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 6 2
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 4 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 10 1
2005 1 0
Gjithsej 24 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]