Tossa de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tossa de Mar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Tossa de Mar is located in Spanjë
Tossa de Mar
Tossa de Mar

Koordinatat: 41°43′14″V 2°55′56″L / 41.72056°V 2.93222°L / 41.72056; 2.93222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku La Selva
Kryetari i Bashkisë Gisela Saladich Parés (Ind)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.18 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 5948 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tossencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17320
Koordinatat 41° 43′ 14″ Veri

2° 55′ 56″ Lindje


Tossa de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Tossa de Mar ka 5948 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]