Tournavaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tournavaux
Komunë
noform
Pamje nga Tournavaux
Stema_figura
Vendndodhja
Tournavaux is located in Franca
Tournavaux
Tournavaux
49°52′23″V 4°47′11″L / 49.873055555556°V 4.7863888888889°L / 49.873055555556; 4.7863888888889Koordinatat: 49°52′23″V 4°47′11″L / 49.873055555556°V 4.7863888888889°L / 49.873055555556; 4.7863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.55 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 127 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08456


Tournavaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tournavaux ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 1.55 km², me një dendësi prej 127 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tournavaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale