Trézelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trézelles
Komunë
noform
Pamje nga Trézelles
Vendndodhja
Trézelles is located in Franca
Trézelles
Trézelles
46°19′44″V 3°35′32″L / 46.328888888889°V 3.5922222222222°L / 46.328888888889; 3.5922222222222Koordinatat: 46°19′44″V 3°35′32″L / 46.328888888889°V 3.5922222222222°L / 46.328888888889; 3.5922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.14 km2
Popullsia 390 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03291


Trézelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Trézelles ka një popullsi prej 390 banorë dhe sipërfaqe 18.14 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trézelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale