Tracy McConnell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tracy McConnell
Personazh nga How I Met Your Mother
Paraqitja e parë"Lucky Penny (e pa parë)"
"Something New" (e parë)
Paraqitja e fundit"Last Forever"
Krijuar ngaCarter Bays
Craig Thomas
Luajtur ngaCristin Milioti
Informacione
NofkatNëna
GjiniaFemër
Bashkshortja(et)Ted Mosby (martuar më 2019)
FëmijëtPenny Mosby (bija)
Luke Mosby
(biri)
KombësiaAmerikane

Tracy McConnell ("Nëna") është personazhi titullar nga sitcomi televiziv nga CBS, How I Met Your Mother. Shfaqja, e rrëfyer nga Future Ted (Bob Saget), tregon historinë se si Ted Mosby (Josh Radnor) u takua me nënën e fëmijëve të tij. Tracy McConnell shfaqet në tetë episode, nga "Lucky Penny" tek "The Time Travellers", si një personazh i pa parë; ajo për herë të parë u pa plotësisht në "Something New" dhe u promovua në një personazh kryesor në sezonin 9. Ajo interpretohet nga Cristin Milioti.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Brian Ford Sullivan (2010-08-01). "Live at the Paley Center for Media: How I Met Your Mother" [Drejtpërdrejt në Qendrën Paley për Media: How I Met Your Mother] (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Maureen Ryan (27 prill 2006). "A cool new show: 'How I Met Your Buffy'" [Një shfaqje e re interesante: 'How I Met Your Buffy']. Chicago Tribune (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 4 korrik 2018. Marrë më 11 qershor 2021. 'We cast Alyson because we're such enormous fans of Buffy' says Craig Thomas

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]