Treffort-Cuisiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treffort-Cuisiat
Komunë
noform
Pamje nga Treffort-Cuisiat
Stema_figura
Vendndodhja
Treffort-Cuisiat is located in Franca
Treffort-Cuisiat
Treffort-Cuisiat
46°16′17″V 5°22′06″L / 46.271388888889°V 5.3683333333333°L / 46.271388888889; 5.3683333333333Koordinatat: 46°16′17″V 5°22′06″L / 46.271388888889°V 5.3683333333333°L / 46.271388888889; 5.3683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.41 km2
Popullsia 2287 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 01426


Treffort-Cuisiat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Treffort-Cuisiat ka një popullsi prej 2287 banorë dhe sipërfaqe 39.41 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]