Tremblois-lès-Rocroi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tremblois-lès-Rocroi
Komunë
noform
Pamje nga Tremblois-lès-Rocroi
Stema_figura
Vendndodhja
Tremblois-lès-Rocroi is located in Franca
Tremblois-lès-Rocroi
Tremblois-lès-Rocroi
49°50′53″V 4°29′46″L / 49.848055555556°V 4.4961111111111°L / 49.848055555556; 4.4961111111111Koordinatat: 49°50′53″V 4°29′46″L / 49.848055555556°V 4.4961111111111°L / 49.848055555556; 4.4961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.64 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 104 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08460


Tremblois-lès-Rocroi është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tremblois-lès-Rocroi ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 1.64 km², me një dendësi prej 104 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tremblois-lès-Rocroi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale