Treteau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treteau
Komunë
noform
Pamje nga Treteau
Vendndodhja
Treteau is located in Franca
Treteau
Treteau
46°22′03″V 3°31′32″L / 46.3675°V 3.5255555555556°L / 46.3675; 3.5255555555556Koordinatat: 46°22′03″V 3°31′32″L / 46.3675°V 3.5255555555556°L / 46.3675; 3.5255555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.28 km2
Popullsia 566 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03289


Treteau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Treteau ka një popullsi prej 566 banorë dhe sipërfaqe 31.28 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Treteau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale