Triacastela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Triacastela
Komunë
Vendndodhja
Triacastela is located in Spanjë
Triacastela
Triacastela

Koordinatat: 42°45′V 7°13′P / 42.750°V 7.217°P / 42.750; -7.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Sarria
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Fernández López
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.18 km2
Lartësia 665 m (m.n.d.)
Popullsia 781 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.concellodetriacastela.com


Triacastela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sarria, të provincës Lugo, në Galicia. Triacastela ka 781 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]