Tronget

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tronget
Komunë
noform
Pamje nga Tronget
Vendndodhja
Tronget is located in Franca
Tronget
Tronget
46°25′21″V 3°04′05″L / 46.4225°V 3.0680555555556°L / 46.4225; 3.0680555555556Koordinatat: 46°25′21″V 3°04′05″L / 46.4225°V 3.0680555555556°L / 46.4225; 3.0680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.06 km2
Popullsia 919 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03292


Tronget është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Tronget ka një popullsi prej 919 banorë dhe sipërfaqe 31.06 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tronget – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale