Trucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trucy
Komunë
noform
Pamje nga Trucy
Vendndodhja
Trucy is located in Franca
Trucy
Trucy
49°28′18″V 3°36′44″L / 49.471666666667°V 3.6122222222222°L / 49.471666666667; 3.6122222222222Koordinatat: 49°28′18″V 3°36′44″L / 49.471666666667°V 3.6122222222222°L / 49.471666666667; 3.6122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.01 km2
Popullsia 153 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02751


Trucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Trucy ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 3.01 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale