Tsukasa Shiotani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsukasa Shiotani
Të dhënat personale
Emri i plotëTsukasa Shiotani
Data e lindjes (1988-12-05) 5 Dhjetor, 1988 (31 vjeç)
Vendi i lindjesTokushima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri33
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012Mito HollyHock
2012–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2014Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsukasa Shiotani (lindur më 5 Dhjetor 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]