Tsuyoshi Kunieda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsuyoshi Kunieda
Të dhënat personale
Emri i plotëTsuyoshi Kunieda
Data e lindjes (1944-09-18) 18 Shtator, 1944 (77 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1972Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1969Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsuyoshi Kunieda (lindur më 18 Shtator 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1969 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]