Tugny-et-Pont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tugny-et-Pont
Komunë
noform
Pamje nga Tugny-et-Pont
Vendndodhja
Tugny-et-Pont is located in Franca
Tugny-et-Pont
Tugny-et-Pont
49°45′29″V 3°09′17″L / 49.758055555556°V 3.1547222222222°L / 49.758055555556; 3.1547222222222Koordinatat: 49°45′29″V 3°09′17″L / 49.758055555556°V 3.1547222222222°L / 49.758055555556; 3.1547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.89 km2
Popullsia 284 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02640
INSEE 02752
Faqja Zyrtare http://www.tugny-et-pont.com


Tugny-et-Pont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Tugny-et-Pont ka një popullsi prej 284 banorë dhe sipërfaqe 5.89 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tugny-et-Pont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale