Tuindorp Oostzaan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Tuindorp Oostzaan (kthjellim).
Tuindorp Oostzaan
—  lagje  —
Pamje nga Tuindorp Oostzaan

Rrugë rrethuar nga shtëpi.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′41″V 4°53′34″L / 52.41135°V 4.892911°L / 52.41135; 4.892911 (Tuindorp Oostzaan)Koordinatat: 52°24′41″V 4°53′34″L / 52.41135°V 4.892911°L / 52.41135; 4.892911 (Tuindorp Oostzaan)
Popullsia 10.330 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Tuindorp Oostzaan is located in Hollandë
Tuindorp Oostzaan
Tuindorp Oostzaan
Tuindorp Oostzaan – harta_foto

Tuindorp Oostzaan është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 10330 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]