Tuineje, Las Palmas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuineje, Las Palmas
Qytet
Stema_figuraTuineje band.png
Vendndodhja
Tuineje, Las Palmas is located in Spanjë
Tuineje, Las Palmas
Tuineje, Las Palmas

Koordinatat: 28°19′30″V 14°2′55″P / 28.32500°V 14.04861°P / 28.32500; -14.04861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Fuerteventura
Kryetari i Bashkisë Salvador Delgado
Partia CC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 275.94 Instituto Canario de Estadística, area km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35629
Prefiksi +34 (Spain) + 928 (Las Palmas)
Koordinatat 28° 19′ 30″ Veri

14° 2′ 55″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.tuineje.es


Tuineje, Las Palmas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuerteventura, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Tuineje, Las Palmas ka 13946 Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 275.94 Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]