Jump to content

Two and a Half Men

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Two and a Half Men është një serial komik amerikan,që si premier ishte në CBS më 22 shtator,2003. Luajnë Charlie Sheen,John Cryer dhe Angus T.Jones.Shfaqja bëhet fjalë për Charlie Harper,vëllaun e tij Alan Harper;dhe djalin e Alan-it,Jake.Jeta avanturistike e Charlie-t bëhet paksa e komplikuar kur vëllau i tij divorcohet dhe vendos të jetoj me Charlie-n,në shtëpinë e tij afër plazhit në Malibu.Më 2011,një artikull në The New York Times e quajti si "hitin më të madh komik të dekades së fundit".

CBS dhe Warner Bros. kanë vendosur ta ndërprejnë produksionin për shkak të rehabilitimit ndaj drogës të Charlie Sheen-it,dhe për shkak të fyerjes ndaj producentit ekzekutiv njëherit edhe krijuesit të Two and a Half Men, Chuck Lorre. Sheen u pushua nga shfaqja më 7 Mars 2011. Sezoni i nëntë pritet të filloj me Ashton Kutcher si zëvendësim i Charlie Sheen.