Udías

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Udías
Komunë
Vendndodhja
Udías is located in Spanjë
Udías
Udías

Koordinatat: 43°20′18″V 4°14′49″P / 43.33833°V 4.24694°P / 43.33833; -4.24694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western Coast
Kryetari i Bashkisë Fernando Fernández Sampedro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.64 km2
Lartësia 181 m (m.n.d.)
Popullsia 873 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 20′ 18″ Veri

4° 14′ 49″ Perëndim


Udías është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western Coast, të provincës Cantabria, në Cantabria. Udías ka 873 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Udías – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale