Ujori (yjësia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ujori është njëra nga 12 yjësitë e horoskopit, e vendosur mes Bricjapit dhe yjësisë Peshqit. Emri latin është Aquarius dhe simbolin e ka Aquarius.svg (♒).

Ujori