Jump to content

Ulla Neumann

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ulla Catrina Sorbon Neumann (lindi më 2 shtator 1946) është aktore dhe këngëtare danezo-suedezë. Ajo është vajza e Ulrik Neumann dhe Stina Sorbon dhe motra e Mikael Neumann. Ajo ka kënduar Shtëpia ime (My Own Home) në Librin e Xhunglës.