Unilever

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Unilever është një kompani shumëkombëshe e mallrave të konsumit me bashkëpronësi në Londër (Mbretëria e Bashkuar) dhe Rotterdam (Holandë). Produktet e saj përfshijnë ushqime dhe pije, agjentë pastrimi, produkte bukurie dhe produkte të kujdesit personal.

Unilever (Rotterdam)

Është kompania e shtatë më e vlefshme e Evropës.[1] Unilever është një nga kompanitë më të vjetra shumëkombëshe; produktet e saj janë në dispozicion në rreth 190 vende.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "The Parable of St Paul". The Economist. 31 gusht 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Our approach to sustainability". Unilever. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2 prill 2014. Marrë më 21 mars 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)