Universidade Federal de Minas Gerais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universidade Federal de Minas Gerais

Universidade Federal de Minas Gerais-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Brazili, i themeluar në vitin 1927. Ndodhet në Belo Horizonte të Minas Gerais.[1]

UFMG ndodhet në zemër të Belo Horizonte-it dhe është afër 716 km larg Brasília-ut. Pranimi në UFMG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 49254 studente undergraduate dhe 2743 master.[2]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]