Universiteti i Pocdamit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Universität Potsdam)
Shko te: navigacion, kërko
Universiteti i Potsdamit
University of Potsdam
Universität Potsdam
Universität Potsdam logo.svg

Themeluar: 1991
Tipi: Universitet Publik
President: Oliver Günther
Stafi: 4000
Studentë: 20,630 [1]
Website: www.uni-potsdam.de
Të dhënat nga 2012
Communs Potsdam (P1010280).jpg

Universität Potsdam (shkurt: UP, shqip: Universiteti i Potsdamit) është Universiteti në Potsdam dhe Berlin-Brandenburg Rajoni Metropolitan.

Organizimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Fakultetet[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Fakulteti Juridik
  • Fakulteti Filozofik
  • Fakulteti i Shkencave Humane
  • Fakulteti i Ekonomisë dhe Shkencave Sociale
  • Fakulteti i Matematikës

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Universität Potsdam

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]