Universiteti i Angers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Angers - Kampusi Saint-Serge

Universiteti i Angers (Frëngjisht; Université d'Angers) është një institucion i shkollimit të lartë, i ndodhur në qytetin me të njejtin emër, në Francën perëndimore. U krijua në vitin 1356, u mbyll në vitin 1973 dhe u rihap në 1971.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Coordinates: 47°28′48″N 0°36′5″W / 47.48000°N 0.60139°W / 47.48000; -0.60139