Universiteti i Athinës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Universiteti Nacional Kapodistrian i Athinës (Anglisht: National Kapodistrian University of Athens;greqisht: Εθνικόν και Καποδιστριακόν Πανεπιστήμιον Αθηνών, Ethnikón kai Kapodistriakón Panepistímion Athinón), i njohur thjesht si Universiteti i Athinës (University of Athens), është një universitet publik i cili ndodhet në Zografou, një periferi e Athinës, Greqi.[1][2]

Universiteti Kombëtar Kapodistrian i Athinës është pjesë integrale e traditës moderne intelektuale greke.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Fakultetet dhe departamentet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "National and Kapodistrian University of Athens - Internal Evaluation Report 2015" (PDF). modip.uoa.gr. 1 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "National and Kapodistrian University of Athens - Internal Evaluation Report 2015". modip.uoa.gr. 1 qershor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]