Ura e Kardhiqit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ura e Kardhiqit ure e rëndësishme ne jug te Shqipërisë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historikisht ura është një vendkalim i njohur ne historinë dhe ne këngët popullore shqiptare.

Mbas viteve 1992 ajo ndërtohet me standarde te reja .

Vendndodhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ura ndodhet rreth 7 km para qytetit te Gjirokastrës.

Lidhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]