Ura e vjetër mes fshatrave Qelbësire e Pashalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ura e vjetër mes fshatrave Qelbësire e Pashalli
Vendndodhja Uravajgurore, Berat, Shqipëri
Organi drejtues DRKK Shkodër
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 15/01/1963dhe1973
Nr. i referencës BR455

Ura e vjetër mes fshatrave Qelbësire e Pashalli është një monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Uravajgurore, në qarkun e Beratit, Shqipëri [1]. Ky monument është i llojit "", i miratuar më "15/01/1963dhe1973".

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I BERATIT (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Marrë më 10 qershor 2017. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]