Urdhër arresti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Urdhër arresti është një urdhër-arresti i lëshuar nga një gjyqtar ose magjistrat në emër të shtetit, i cili autorizon arrestimin dhe ndalimin e një individi, ose kontrollin dhe sekuestrimin e pasurisë së një individi.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Urdhër bastisjeje, Policia, Ligji.

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]