Dekorata e flamurit kombëtar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Urdhri i Flamurit Kombëtar)

Urdhri i Flamurit Kombëtar është një dekoratë nderi e Republikës së Shqipërisë që u jepet qytetarëve shqiptarë dhe të huaj për merita të jashtëzakonshme për lartimin e kombit shqiptar dhe të Shqipërisë. Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipërisë. Ky urdhër është i artë.

Deri më tani janë dekoruar:

2002[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Komuna e Pezës, dekorimi i saj është bërë më 7 shtator 2002 me propozimin e Organizata e VeteranëveLANÇl

2006[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Presidenti i Kosovës Dr. Ibrahim Rugova, u dekorua më 24 janar 2006 (pas vdekjes).

2007[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

2012[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]